Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Urszula Adamczyk


Najlepsi młodzi akordeoniści wystąpili w Mławie

Publikowane od

Po raz 26. uczniowie i studenci szkół muzycznych z całej Polski wzięli udział w konkursie akordeonowym organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego

XXVI Mławski Festiwal Akordeonowy „Od solisty do orkiestry” trwał do 29 do 31 stycznia i zgromadził muzyków z 27 miast – do Mławy przyjechało 76 solistów, 12 zespołów (duety i tria) i dwie orkiestry kameralne.
Przyznano nagrody w pięciu kategoriach solistów i w czterech zespołowych. Jury podjęło decyzję o nieprzyznawaniu grand prix w kategorii orkiestr.
W sumie uhonorowano 82 osoby – laureatów i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach. Wszystkim wręczono nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Mława.
Wśród zwycięzców znalazły się też uczennice mławskiej szkoły. Na podium stanął duet –  Maja Szczepańska i Otylia Jarmużewska ­– który zdobył I nagrodę w kategorii A w zespołach. Dodatkowo jury uhonorowało mławianki dyplomem grand prix za uzyskanie najwyższej punktacji wśród zespołów.
Serdecznie gratulujemy!

UA/KSM

Fot. PSM


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/najlepsi-mlodzi-akordeonisci-wystapili-w-mlawie