Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Dobra muzyka, taniec i sportowa rywalizacja. A nocą – spacer po muzeum

Publikowane od

Mława zaprasza na wydarzenia kulturalne i sportowe. Przed nami wystawa, koncerty, Noc Muzeów, zawody i zajęcia sportowe. Każdy powinien znaleźć dla siebie coś interesującego.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej wraz ze Związkiem Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej zapraszają w piątek 17 maja o godz. 17:00 do sali wystaw czasowych muzeum na VII Przegląd Twórczości Artystów Zrzeszonych w ZTZZ. Zaprezentowane zostaną prace malarskie i fotografie 16 twórców. Szczegóły – TUTAJ.

W sobotę 18 maja w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbędzie się koncert muzyków światowej klasy – Joscho Stephana, Svena Jungbecka i Volkera Kampa. W trakcie tego wydarzenia zaprezentuje się gościnnie również Krzysztof Pełech. Występy mistrza gitary Joscho Stephana odbywają się na ogół w wielkich salach koncertowych, gdzie istnieje wyraźny podział na artystę i publiczność. Koncert w Miejskim Domu Kultury w Mławie to zatem niepowtarzalna okazja do spotkania z genialnym gitarzystą, który już za życia stał się legendą i cieszy się niebywałą sławą oraz uznaniem środowiska artystycznego i słuchaczy. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i biletach – TUTAJ.

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej zaprasza w sobotę 18 maja od godz. 20:00 do 24:00 na Noc Muzeów 2024. Z programem wydarzenia można się zapoznać TUTAJ.

Mławska Hala Sportowa zaprasza wszystkich mieszkańców Mławy do wzięcia udziału w nowych bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach Mławskiego Poruszenia. Tym razem będzie to Pickleball, czyli dynamiczna mieszanka tenisa, badmintona i tenisa stołowego, która podbija serca graczy na całym świecie. Zajęcia odbędą się w niedzielę 19 maja o godz. 09:30 w MHS-ie. Obowiązują zapisy, tel.: 23 652 00 27. Więcej na temat dyscypliny – TUTAJ.

Zarząd Klubu Pływackiego Płetwal Mława zaprasza wszystkich pływających uczniów na III rundę Mławskiej Ligi Pływackiej, podsumowanie edycji 2023/2024. Oprócz zdobytych medali i dyplomów na zawodników czekają statuetki dla najlepszych zawodnika i zawodniczki w każdym roczniku oraz puchary dla najlepszych trzech sztafet oddzielnie dla klas I-III i IV-VIII. Zawody odbędą się we wtorek 21 maja w pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 maja na e-mail pletwal [dot] mlawaat[4][3][2]wp [dot] pl, kontakt telefoniczny: 739 533 211 – Jolanta Koronowska. Szczegółowe informacje – TUTAJ.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie oraz Firma Dan-Bud zapraszają do zapisów na rozgrywki DAN-BUD Amatorskiej Ligi Orlika. Zgłoszenia można dokonać do 21 maja (wtorek) telefonicznie: 602 179 874 lub mailowo: mosirat[4][3][2]mosir [dot] mlawa [dot] pl, akarpinskiat[4][3][2]mosir [dot] mlawa [dot] pl.

Wkrótce rozpoczną się koncerty na estradzie w parku miejskim, a 16 czerwca w Mławie wystąpi zespół Drink Bar Country. Miejski Dom Kultury w Mławie przygotowuje taneczne show i szuka osób, które chciałyby wziąć udział w warsztatach tańca liniowego i zaprezentować układ podczas koncertu muzyków. Warsztaty będą się odbywać od 21 maja we wtorki i czwartki o godz. 16:00 w MDK-u. Więcej informacji pod numerem telefonu: 23 654 35 85.

W niedzielę 26 maja o godz. 16:30 w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbędzie się koncert z okazji Dni Matki i Ojca. Na scenie zaprezentują się młodzi uczestnicy zajęć w domu kultury: grupa teatralna, sekcje wokalne, instrumentaliści oraz zespoły taneczne prowadzone przez instruktorów pracujących w instytucji.

Klub Zgrana Mława zaprasza na Planszówkowe Piątki – cykliczne spotkania w Miejskim Domu Kultury w Mławie dedykowane miłośnikom gier planszowych. Przyjść może każdy, bez względu na wiek, po uprzednim zapisaniu się pod nrem tel. 23 654 35 85 (liczba miejsc ograniczona). Spotkania rozpoczynają się o godz. 17:00.

Cały czas do wspólnego rekreacyjnego biegania (nie na wyścigi) w ramach spotkań z cyklu „Biegaj w Mławie” zachęca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie. Treningi są organizowane w soboty o 9:00 na powietrzu lub w obiektach zamkniętych – o miejscu najbliższego spotkania organizatorzy informują TUTAJ. Zajęcia są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

oprac. KN


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/dobra-muzyka-taniec-i-sportowa-rywalizacja-noca-spacer-po-muzeum