Mława[0]

Opublikowane na: Mława (mlawa.um.gov.pl)

Autor: Krzysztof Napierski


Wiosenne pozdrowienia ze Szkoły Podstawowej nr 2 dla przyjaciół z Franconville

Publikowane od

Podpisanie przez nasze miasto współpracy z miastem partnerskim we Francji – Franconville z pewnością rozbudziło zainteresowanie przepięknym językiem francuskim. Język francuski, który był nauczany w Gimnazjum nr 1, od tego roku szkolnego ponownie zawitał w mury naszej szkoły – Szkoły Podstawowej nr 2. Na dodatkowych zajęciach uczą się go nie tylko starsi uczniowie, ale również pierwszoklasiści z klasy 1b.

W ramach współpracy międzynarodowej nasi uczniowie nawiązali przyjacielskie kontakty ze swoimi rówieśnikami z Institution Jeanne d’Arc we Franconville – jedną ze szkół miasta partnerskiego Mławy, którą miały zaszczyt i ogromną przyjemność odwiedzić osobiście w styczniu tego roku pani dyrektor Jolanta Tyl oraz nauczycielka języka francuskiego pani Milena Pieńdyk-Skalińska.

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły podczas zajęć koła języka francuskiego oraz koła plastycznego pod kierunkiem pań Mileny Pieńdyk-Skalińskiej oraz Beaty Szemplińskiej przygotowali własnoręcznie wiosenne kartki z pozdrowieniami oraz mławskimi akcentami. Dodatkowo uczniowie klasy 4b uczący się języka francuskiego nagrali i przesłali film, w którym się przedstawiają, opowiadają o sobie i przesyłają pozdrowienia. Wiosennych pozdrowień w języku francuskim nie zabrakło nawet od dyrekcji szkoły pani Jolanty Tyl oraz pani Elizy Pydynkowskiej. Na naukę tego niezwykłego języka nigdy nie jest za późno. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy naszym francuskim przyjaciołom niespodziankę i prawdziwą radość.

SP nr 2 w Mławie


Adres źródłowy: https://mlawa.um.gov.pl/artykul/wiosenne-pozdrowienia-ze-szkoly-podstawowej-nr-2-dla-przyjaciol-z-franconville