Wakacje z Maxem | Mława

Wielkość czcionki

Tłumacz Zamigam

Mława

Twoje miejsce.
Twój czas.

Wakacje z Maxem

Wioletta Mikucińska / 19 czerwca 2024
plakat
Data
Miejsce
Szkoła Podstawowa Nr 6
Organizator
Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej "Bądźmy Razem"

Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” przy CUS w Mławie w ramach projektu „TRZEŹWO, ZDROWO I SPORTOWO” współfinansowanego ze środków Samorządu Miasta Mława będzie realizowało 2 cykle spotkań o charakterze profilaktycznym
i sportowym.

Pierwszy cykl spotkań to „Wakacje z Maxem”.

W każdy czwartek lipca, zaczynając od 4 lipca 2024 Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” działające przy CUS w Mławie planuje zorganizowanie czterech spotkań o charakterze profilaktycznym, kulturalnym, sportowym i rozrywkowym. Spotkania będą odbywać się na terenie mławskich placówek oświatowych.:

- 4 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, ul. Graniczna 39

- 11 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 6, ul. Żołnierzy 80 Pułku Piechoty 5

- 18 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 7, ul. Ordona 14

- 25 lipca Estrada Park Miejski w Mławie.

Projekt „Wakacje z Maxem” skierowany jest do dzieci i młodzieży spędzającej wakacje na terenie miasta Mława. Projekt ten pokazuje dzieciom i młodzieży alternatywy dla gier komputerowych, propaguje sport,  popularyzuje zabawy podwórkowe oraz gry planszowe. Buduje pozytywną i otwartą postawę w stosunku do służb mundurowych, tj.: policji, straży pożarnej. Uczy pierwszej pomocy oraz rozpoznawania znaków drogowych. Modeluje sposób spędzania czasu wolnego dorosłych z dziećmi. Pogłębia więzi rodzinne.

W projekcie „Wakacje z Maxem” weźmie udział:

- Komenda Powiatowa Policji w Mławie,  której pracownicy będą uczyć dzieci i młodzież rozpoznawania znaków drogowych,

- Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Mławie, której pracownicy będą uczyć dzieci i młodzież udzielania pierwszej pomocy

- Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie, której pracownicy przygotują liczne konkursy i zagadki

- Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, którego podopieczni przygotują liczne konkursy i gry zręcznościowe

Drugi cykl spotkań to „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Tym razem spotkania będą odbywały się na terenie 3 miejskich placów zabaw dla dzieci (na terenie MOSIR, Wólka i Park Miejski). W spotkaniach wezmą udział sportowcy z Klubu Sportowego działającego na terenie MOSIR, Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie oraz Centrum Usług Społecznych w Mławie. Klub sportowy przygotuje liczne zajęcia sportowe zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego. Biblioteka Miejska we współpracy z Centrum Usług Społecznych przygotuje spektakl teatralny za pomocą kukiełek i marionetek o tematyce profilaktycznej. Na terenie placów zabaw będą także przygotowane liczne konkursy i gry wielkogabarytowe.

Zapraszamy!

Najbliższe wydarzenia